Tatuaże na nadgarstku ile kosztuje?

Tatuaże na nadgarstku ile kosztuje? Tatuaże na nadgarstku są jednymi z najtańszym, ale to nie jedyna ich zaleta. Są również bardzo subtelne i delikatne. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Skąd wynika ich niska cena? 

Czym cechują się tatuaże na nadgarstku?

Tatuaże na nadgarstku ile kosztuje?
Tatuaże na nadgarstku ile kosztuje?

Tatuaże na nadgarstku zdobywają coraz większą popularność. Cechują się efektywnością, ale przy tym są bardzo subtelne. Zajmują małą powierzchnię, co sprawia, że można je bez problemu ukryć lub eksponować. Uznawany jest również za jeden z najbardziej kobiecych tatuaży. Najczęściej pojawia się w postaci wzoru serca, róży lub krótkiego napisu. Wiele osób podkreśla również koszt tatuażu. Ten jest najniższy spośród dostępnych wzorów. To, co podkreślają najlepsi tatuażyści to fakt, że wzór nie może być wykonywany bezpośrednio na załamaniu skóry w miejscu stawu.

Dlaczego? W tym miejscu tatuaż może okazać się nietrwały. Nadgarstek kojarzy się również ze zwiększonym bólem. Tymczasem tatuatorzy zaznaczają, że jest odwrotnie. W tym miejscu jest grubsza warstwa tkanki skórnej, co sprawia, że kości znajdują się nieco głębiej. Skóra pełni rolę amortyzatora, dzięki czemu ból jest mniejszy. Oczywiście wiele zależy również od indywidualnego progu bólu. Dla niektórych to wciąż będzie silny dyskomfort. Aby uniknąć tych przykrych dolegliwości, warto skorzystać ze znieczulenia miejscowego. Dobre studio tatuażu wykonuje takie znieczulenie, używając specjalnego kremu. 

Jak pielęgnować tatuaż na nadgarstku boli?

Wykonanie tatuażu to dopiero początek dalszej pielęgnacji, która pozwala zachować wzór w jak najlepszej kondycji. Po wykonaniu tatuażu https://www.stylek.pl/tatuaze-na-nadgarstku-ile-kosztuje/ nakłada się na skórę specjalną folią ochronną, którą należy zachować na skórze przez 24 godziny. Po upływie doby można ją zdjąć, aby skóra miała swobodny dostęp do powietrza. Dzięki temu rana może szybciej się goić. Aby zadbać o czystość rany, należy przemywać ją dwa razy dziennie wodą z dodatkiem delikatnego środka myjącego. Jeśli pojawią się strupki, nie wolno ich odrywać. Skórą należy również regularnie nawilżać. W tym celu stosuje się maści natłuszczające. Gojenie się rany zajmuje od 3 do 4 tygodni. Po upływie miesiąca wciąż można dbać o tatuaż. Tym razem podejmowane działania nie mają na celu szybszego gojenia się rany, ale utrzymanie intensywnego koloru wzoru. Ponadto tatuażyści zalecają stosowanie kremów z filtrem SPF.

Jaka jest cena tatuażu na nadgarstku? 

Wiemy już, że tatuaż na nadgarstku jest jednym z najtańszych. Ile dokładnie kosztuje? W studiu tatuażu https://www.luckyseven.pl/ nigdy nie podaje się cennika, co najwyżej może tam znajdować się szacunkowa kwota tatuażu. W związku z tym podczas konsultacji z tatuażystą, podaje on zwykle minimalna cenę tatuażu. W przypadku wzoru na nadgarstku odnosi się do wymiarów 5x5cm. W takim przypadku cena wynosi od 200 do 300 złotych. Na ostateczną kwotę wpływ ma jednak co najmniej kilka czynników. Oprócz wymiarów wzoru są to również technika wykonania, lokalizacja salonu, jak i doświadczenie samego tatuażysty. Co to oznacza w praktyce? Ceny różnią się w zależności od konkretnego salonu. Te rozbieżności mogą wynosić nawet do kilkudziesięciu złotych w przypadku małych oraz do kilkuset złotych w przypadku dużych tatuaży.

Jakie są modne wzory tatuażu na nadgarstku?

Moda pojawia się również w przypadku tatuaży. Wciąż dużą popularnością cieszą się wzory nieskończoności na nadgarstku. Jak każdy wzór, również ten ma swoje znaczenie. Może oznaczać doskonałość, ciągłość lub niezmienność. Można go łączyć z innymi wzorami lub napisami. Równie często klienci decydują się na tatuowanie napisów na nadgarstku. Zwykle mają one bardzo osobisty charakter albo związane są z zainteresowaniami czy wyznawanymi wartościami. Często wykonywane są specjalną czcionką. Popularnym motywem jest także róża, która jest symbolem silnego uczucia, piękna czy przebaczenia. Jego znaczenie może nieco zmieniać dodatek kolców. Popularnym wyborem jest również serce, które może mieć dodatkowe elementy (strzała, serce złamane). Samo serce oznacza zwykle oddanie, uczucie i wrażliwość. Czasami pary decydują się na taki trwały symbol, aby wyeksponować swoje wzajemne uczucie. Ciekawym pomysłem jest wtedy tatuowanie jednej połówki serca na nadgarstku każdego z partnerów.

Podsumowując, tatuaż na nadgarstku to wciąż chętnie wybierane miejsce do trwałego naniesienia swojego symbolu lub ważnego napisu. Wśród dostępnych rodzajów, jak i lokalizacji tatuażu nadgarstek cieszy się niesłabnącą popularnością. Cechuje się przede wszystkim delikatnością i prostotą. Ponadto pozostaje tanim rozwiązaniem. Podczas gdy za duże tatuaże należy zapłacić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy, wzór w tym miejscu kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych. Niezależnie od miejsca, warto jednak pamiętać, że najważniejszy jest poziom higieny w salonie. Przestrzeganie standardów sanitarnych przekłada się na mniejsze ryzyko zakażenia i inne groźne konsekwencje zdrowotne. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości w tym zakresie, lepiej zrezygnować z usługi lub dokładnie zapytać o interesujące nas kwestie. Mamy prawo znać nie tylko cenę usługi, ale również metody dbałości o higienę.

Related Posts