Jak przywrócić sztucznym kwiatom piękny wygląd?

W obecnych czasach sztuczne kwiaty przestają nam się kojarzyć tylko i wyłącznie z wiązankami cmentarnymi. Coraz częściej są wykorzystywane do dekoracji domowych pomieszczeń oraz innych wnętrz. Swoją obecnością zdecydowanie uatrakcyjniają wystrój. Największą zaletą sztucznych kwiatów jest to, że nie wymagają aż tak dużej uwagi jak kwiaty żywe. Można tak naprawdę stwierdzić, że są wieczne – o ile dobrze o nie zadbamy. Dlatego należy pamiętać o tym, żeby od czasu do czasu odświeżać kwiaty sztuczne w celu zachowania ich pięknego wyglądu i dobrego stanu. Jeśli chcemy żeby sztuczne kwiaty przez długi okres utrzymywały swój pierwotny wygląd lepiej jest zainwestować w kwiaty, które są wykonane z dobrych materiałów zamiast kupować tanie sztuczne kwiaty o wątpliwej jakości. Kwiaty dobrej jakości będą dużo łatwiejsze w utrzymaniu.

Jak możemy odświeżyć sztuczne kwiaty?

Tak naprawdę jest wiele metod, które pozwolą nam przywrócić sztucznym kwiatom dawny, wspaniały wygląd. W celu utrzymania dobrej kondycji sztucznych kwiatów ważna jest systematyczność. Sztuczne kwiaty świetnie zbierają kurz i zaniedbane stanowią duże źródło brudu i alergenów. Dlatego najważniejszą kwestią jest regularne oczyszczanie kwiatów z kurzu. Jeśli chodzi o poważniejsze zabrudzenia to warto jest uzyskać informacje od pracowników hurtowni sztucznych kwiatów. Doświadczone osoby na pewno doradzą nam w kwestii pielęgnacji kwiatów.

Domowe sposoby na odświeżenie i oczyszczenie kwiatów z kurzu

sztuczne-kwiaty-hurtJest wiele domowych sposobów, które pozwolą nam na efektywne oczyszczenie kwiatów. Jednym ze sposobów usuwania kurzu ze sztucznych kwiatów jest używanie odkurzacza. Jest to sposób, który tak naprawdę może wykorzystać każdy, ponieważ każdy z nas posiada w domu odkurzacz. Jednak należy pamiętać o tym, żeby wykonywać to w sposób delikatny i ostrożny. Należy uważać, żeby nie zassać główek sztucznych kwiatów – może to się skończyć ich zniszczeniem. Alternatywą dla odkurzacza jest użycie suszarki do włosów. Za pomocą suszarki również możemy usunąć kurz z powierzchni kwiatów. Najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie tego na zewnątrz, tak żeby kurz nie roznosił się po domu. Używając suszarki należy pamiętać o włączeniu opcji chłodnego nawiewu.

Kolejnym sposobem na pozbycie się kurzu jest umieszczenie sztucznych kwiatów w papierowej torebce. Następnie należy do papierowej torebki wsypać sól lub sodę oczyszczoną. Zamykamy torebkę i potrząsamy nią kilka razy. Dzięki temu cały brud i kurz osadzony na kwiatkach zostanie usunięty. Po wyjęciu kwiatów z torebki trzeba je delikatnie otrzepać z pozostałości soli lub sody. Jest to bardzo skuteczny i sprawdzony przez wiele osób sposób.

Kurz z kwiatów można również usunąć za pomocą wody. Zmywamy kurz pod prysznicem, wykorzystując bardzo delikatny strumień. Po takim “prysznicu” należy pamiętać o tym, żeby bardzo dokładnie osuszyć kwiaty. Ewentualnie możemy dodać do wody odrobinę mydła, płynu do mycia naczyń lub środka do prania i następnie zanurzyć kwiaty w takim roztworze. Po pewnym czasie kwiaty należy delikatnie opłukać. Jeśli chodzi o suszenie kwiatów, po zabiegach z wykorzystaniem wody, to jest ono bardzo istotne. Kwiaty należy wieszać główkami do dołu, tak żeby nie straciły swojej oryginalnej formy.

Usuwanie plam ze sztucznych kwiatów

Czasem niestety sama woda nie działa i nie pozwala na usunięcie większych zabrudzeń. Dlatego jeżeli chcemy oczyścić nasze kwiaty z ewentualnych plam to dobrym sposobem jest wykorzystanie wody z octem. Jeśli jednak woda z octem nie pomagają to możemy spróbować zamaskować plamy wykorzystując inny sposób. Dobrym pomysłem na uratowanie kwiatów jest użycie farb do tkanin. Pokrywamy płatki kwiatów farbą za pomocą pędzla. Prawdą jest to, że wcale nie trzeba mieć dużych zdolności manualnych żeby wykorzystać tą metodę. Ten sposób pozwala nam nie tylko na zamaskowanie plam, ale również uzyskanie całkiem nowej kompozycji.

Zobacz również:

Co zrobić w przypadku wyblakłych kwiatów?

Gdy mamy do czynienia z wyblakłymi sztucznymi główkami kwiatów to również możemy wykorzystać sposób wykorzystujący torebkę. opisany powyżej. Sposób z torebką i solą lub sodą oczyszczoną nie tylko usuwa kurz, ale również pozwala na odświeżenie koloru kwiatów, szczególnie białych. Jeśli chodzi o sztuczne kwiaty to najczęściej bledną liście – w skrajnych przypadkach stają się nawet niebieskie. Wyblakłe liście sprawiają, że kwiaty wyglądają nieatrakcyjnie. Dlatego w przypadku utrzymania liści kwiatów sztucznych w dobrej kondycji zaleca się używanie sprayów lub farb olejnych. Zabezpieczą one na jakiś czas sztuczne liście przed blaknięciem oraz nadadzą delikatny połysk.

Odświeżacze do kwiatów sztucznych

W wielu hurtowniach roślin sztucznych możemy znaleźć tzw. odświeżacze do kwiatów sztucznych oraz suszonych. Dzięki stosowaniu tych produktów możliwe jest utrzymywanie kwiatów w odpowiedniej czystości, usuwanie ewentualnego kurzu oraz brudu. A największą zaletą tych preparatów jest to, że pozostawiają one na kwiatach delikatny połysk. Kwiaty nie tylko są czyste, ale również delikatnie nabłyszczone, dzięki czemu wyglądają jeszcze lepiej.

Related Posts