Implanty zębów w Szczecinie

W dzisiejszych czasach stomatologia rozwija się bardzo dynamicznie. Pacjent ma dostęp do różnorodnych metod leczenia. Jednym z przykładów są implanty zębów w Szczecinie, które umożliwiają uzupełnienie braków zębowych. W jaki sposób wszczepiane są implanty? Dlaczego odbudowywanie braków zębowych ma tak duże znaczenie? Kiedy warto zdecydować się na implanty zębowe? W jaki sposób są one wykonywane? Czy jest to bezpieczne rozwiązanie? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

W jaki sposób wszczepiane są implanty w Szczecinie?

Implanty zębowe Szczecin są wykorzystywane po to, aby przenosić obciążenia, które powstają podczas spożywania pokarmów na kość, w którą są wkręcane. Powierzchnia tego elementu jest gwintowana, natomiast kształtem przypomina figurę walca – przyjmuje formę niewielkich rozmiarów wkrętów, które w zdecydowanej większości przypadków są wykonane z tytanu. Implanty zębowe Szczecin umieszczane są w kości szczęki pacjenta, w miejscu, gdzie ząb nie występuje. Dzięki temu możliwe jest odbudowanie korzenia zęba, który jest fundamentem, do wstawienia sztucznego uzębienia. W celu umieszczenia całego zęba, do implantu dodaje się dokręcaną koronę protetyczną – dopiero po połączeniu tych dwóch elementów możemy mówić o tym, że brakujący ząb został uzupełniony z wykorzystaniem popularnego implantu. Warto w tym miejscu zdawać sobie sprawę z tego, że chirurg, który decyduje się na wykonanie takiego zabiegu, ma możliwość zarówno uzupełnienia pojedynczych braków, jak i leczenia bezzębia – należy mieć to na uwadze, przed podjęciem ostatecznej decyzji co do leczenia. 

Dlaczego odbudowywanie braków zębowych ma tak duże znaczenie?

Implanty zębów w Szczecinie
Implanty zębów w Szczecinie

Wiemy już, w jaki sposób implanty są wszczepiane. Warto teraz uzyskać kilka podstawowych informacji na temat tego, dlaczego tak ważne jest odbudowywanie braków zębowych. Do takich problemów może dojść z różnych powodów. Do najczęstszych zalicza się nieleczone choroby tkanek zębów (przede wszystkim próchnica), choroby miazgi zębów i tkanek, stany zapalne. Wynikiem tych problemów jest konieczność ekstrakcji zęba, czyli jego usunięcia. Dodatkowo do utraty mogą przyczynić się mechaniczne urazy w obrębie szczęki. Specjaliści twierdzą, że brak jednego zęba sprawia, że pozostałe ulegają nadmiernym przeciążeniom. Ma to negatywny wpływ na ich stan, jednocześnie dochodzi do ich przemieszczania się.

Warto wspomnieć o problemach ze stawem skroniowo-żuchwowym. Są to stawy, które znajdują się w okolicach uszu – ich głównym zadaniem jest połączenie ze sobą żuchwy i szczęki. Brak zębów to nie tylko zmiana w wyglądzie wewnętrznym jamy ustnej, ale też ust, policzków. Nie w sposób zapomnieć o tym, że ubytki mogą przyczynić się do powstania problemów trawiennych – wynikają one z rozdrabniania pokarmów w sposób nieprawidłowy. Właśnie z tego powodu implanty zębów https://doboszimplanty.pl/cennik/ w gabinecie implantologii Dr Dobosza mają tak duże znaczenie.

Kiedy warto zdecydować się na implanty zębowe?

Implanty zębowe Szczecin https://www.thefight.pl/implanty-szczecin/ wykorzystywane są w wielu przypadkach. Gdybyśmy mieli wskazać kilka najpopularniejszych sytuacji, wówczas z pewnością wspomnielibyśmy o pojedynczym ubytku. Wstawienie implantu jest wówczas niemalże konieczne, podobnie jak umieszczenie korony. Implanty zębowe Szczecin dość często wykorzystuje się przy bezzębiu. W sytuacji, kiedy nasza cała szczęka jest pozbawiona uzębienia, wówczas umieszczanych jest kilka implantów – stanowią one stabilne punkty zakotwiczenia łuków. Po implanty można również sięgnąć, kiedy pacjent nie posiada większej liczby zębów, w konsekwencji wykorzystuje protezy zębowe. Specjaliści wywnioskowali, że umieszczenie implantów umożliwia zamocowanie protezy w jamie ustnej w sposób stabilny. Ma to oczywiście bezpośredni wpływ na pewność siebie, jak również na komfort podczas spożywania posiłków. 

W jaki sposób wykonywane są implanty zębowe w Szczecinie?

Zabiegi związane ze wstawianiem implantów wykonywane są przez doświadczonych i wykwalifikowanych stomatologów. Pierwsza wizyta polega z reguły na konsultacjach u implantologia dr Pawła Dobosza – jest ona jednocześnie wywiadem lekarskim. Dentysta zadaje wówczas podstawowe pytania, mające na celu określenie ogólnego stanu zdrowia. Doświadczeni lekarze zwracają uwagę chociażby na operacje i dolegliwości. Oceniana jest kondycja jamy ustnej – niekiedy przed założeniem implantów nie obędzie się bez dodatkowego leczenia, do którego zaliczyć można chociażby to ortodontyczne. W wielu przypadkach zalecane jest wykonanie badania RTG – w ten sposób specjalista oceni stan żuchwy. Alternatywnym rozwiązaniem jest tomografia komputerowa, która również jest częstym zjawiskiem. Jeśli lekarz ma jakiekolwiek wątpliwości, wówczas niezbędne okaże się badanie krwi – na jego podstawie możliwe jest ocenienie wybranych parametrów, które mogą mieć bezpośredni wpływ na przebieg całego zabiegu, jak i późniejszego gojenia się. Implanty zębowe Szczecin to rozwiązanie, które z pewnością warto wziąć pod uwagę.

Podsumowanie

Artykuł omawia rozwój stomatologii, ze szczególnym uwzględnieniem implantów zębowych w Szczecinie, jako metodę odbudowy brakujących zębów. Implanty, wykonywane z tytanu i mające kształt walca, są wszczepiane w kość szczęki, pozwalając na odbudowę korzenia zęba i umożliwiając dodanie sztucznego uzębienia. Zabieg ten ma duże znaczenie dla zapobiegania przeciążeniom pozostałych zębów, problemom ze stawem skroniowo-żuchwowym, a także dla poprawy zdrowia trawiennego i estetyki. Implanty zalecane są w różnych sytuacjach, takich jak ubytek pojedynczego zęba, bezzębie, czy jako punkt zakotwiczenia dla protez zębowych. Zabiegi implantacji wykonują doświadczeni stomatolodzy, jak dr Paweł Dobosz, po dokładnej konsultacji i ocenie zdrowia pacjenta, w tym wykonaniu badań RTG lub tomografii komputerowej.

Related Posts