Specjalistyczne frezy stalowe do paznokci

Frezarki wraz z odpowiednimi nakładkami, tzw. frezami stanowi podstawę w wyposażeniu gabinetu każdego podologa. Frezarka umożliwia szybkie i precyzyjne opracowanie zarówno skóry stóp, jak i płytki paznokciowej. W zależności od frezu, może służyć do usuwania zrogowaciałego naskórka czy np. polerowania paznokci. Specyficznym rodzajem nakładek są frezy stalowe. Jakie są rodzaje frezów? Czym są frezy stalowe? Do czego ich używać?

Rodzaje frezów

Frezy mogą mieć różnorodne zastosowanie – od polerowania płytki paznokciowej czy ściągania z niej masy żelowej/hybrydowej, po wygładzenie naskórka czy usunięcie jego zrogowaciałej warstwy. Frezy służą również do ogólnego opracowania płytki paznokciowej – nawet tej najbardziej zgrubiałej. 

Rodzaje frezów wyróżnia się na podstawie tworzywa, użytego do ich produkcji. 

Frezy mogą być:

  • diamentowe – do ich produkcji używa się stali hartowanej, a elementem piłującym jest nasyp, stworzony z opiłków diamentowych;
  • karbidowe – wykonane są z karbidu, znanego z bardzo dużej trwałości i odporności; 
  • filcowe – wykonuje się je z miękkiego tworzywa, jakim jest filc;
  • kamienne – frezy kamienne występują w dwóch postaciach: białej i różowej. Frezy kamienne białe powstają z naturalnego kamienia Arkansas, zaś różowe – są wyrobem syntetycznym powstającym z użyciem tlenku glinu;
  • ceramiczne – do ich wytworzenia wykorzystuje się tlenek cyrkonu, charakteryzujący się wysoką twardością. 

Nieco innym rodzajem nakładek są frezy stalowe. Wyróżnia je przede wszystkim fakt, iż mają one przeznaczenie specjalistyczne, tzn. wykorzystuje się je przy usuwaniu dolegliwości, np. odcisków czy krwiaków podpaznokciowych. 

 

Specjalistyczne frezy stalowe do paznokci – jakie są ich rodzaje?

Specjalistyczne frezy stalowe, przeznaczone do paznokci występują głównie w dwóch rodzajach. 

Wyróżnia się: 

  • różyczki stalowe z pionowymi nacięciami,
  • różyczki stalowe z poprzecznymi nacięciami. 

Różyczki stalowe z pionowymi nacięciami

Frezy stalowe, tzw. różyczki swoją nazwę zawdzięczają specyficznej budowie. Frez ma postać kulki, na której znajdują się pionowe nacięcia, co wyglądem przypomina różę. Różyczki stalowe o pionowym nacięciu najlepiej sprawdzają się do nawiercania płytki paznokciowej, celem usunięcia krwiaków podpaznokciowych lub jako narzędzie do usuwania odcisków w wałach paznokciowych. 

Specjalistyczne stalowe frezy do paznokci marki Busch wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej, co wpływa na ich jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Są niezastąpione w pracy każdego podologa. 

Różyczki stalowe z poprzecznymi nacięciami

Różyczki te różnią się od frezów stalowych z pionowymi nacięciami tym, że dodatkowo posiadają nacięcia poprzeczne. Ich główne przeznaczenie to usuwanie odcisków w wałach paznokciowych i pod paznokciem oraz usuwanie struktur objętych grzybicą paznokci. 

Różyczki stalowe z nacięciami poprzecznymi od Busch wykonane są na bazie najwyższej jakości stali nierdzewnej, co zostało potwierdzone certyfikatami. Są w pełni bezpieczne, a dodatkowe poprzeczne nacięcia, zwiększają jeszcze bardziej precyzyjność i tempo pracy. 

Stalowe frezy do paznokci – jakie są ich zalety?

Zaletą stalowych frezów jest bez wątpienia tworzywo, wykorzystane do produkcji – hartowana stal nierdzewna. Jest to wysokiej jakości materiał, bardzo odporny na działanie różnych czynników (np. środki chemiczne) oraz procesy korozji. Dzięki temu frezy możesz przetrzymywać bez obaw o ich zniszczenie.  Stalowe frezy do paznokci wykonane są tak, aby pomóc w usunięciu problematycznych dolegliwości, zgłaszanych przez pacjentów. Dzięki wysokiej jakości i precyzji, narzędzia te sprawdzają się w pracy każdego podologa. 

Jak dbać o te frezy – dezynfekcja i sterylizacja

Dezynfekcja i sterylizacja to zabiegi niezbędne nie tylko z powodu kluczowej roli higieny i bezpieczeństwa, ale również z punktu widzenia trwałości narzędzi. Dezynfekcja i sterylizacja pozwalają utrzymać akcesoria jak najdłużej w jak najlepszym stanie. 

Przed dezynfekcją, należy frezy oczyścić np. za pomocą specjalnej szczoteczki lub papieru ręcznikowego. Następnym krokiem jest dezynfekcja, np. z wykorzystaniem myjki ultradźwiękowej. 

Na koniec, należy pamiętać o sterylizacji i dopasowaniu do niej odpowiedniej temperatury (dokładne szczegóły w zakresie temperatury są zawsze podane przez producenta). Po zakończonej sterylizacji, stalowe frezy należy pozostawić w torebkach do sterylizacji

Related Posts